Stichting Miep Diesel
Vanaf: 28 april 2023
Lees meer over Educatief Oorlogsdagboek over Miep Diesel op de website
Het project gebruikt dagboekfragmenten om het schrijven van egodocumenten te introduceren, waarbij leerlingen inzicht krijgen in het dagelijks leven in oorlogstijd, begrip ontwikkelen voor mensen in onveilige situaties en waardering krijgen voor vrijheid. Leerlingen maken daarbij zelf een dagboek, video, lied of andere uitingsvorm. Het benoemen van gevoelens en hierover schrijven kan enorm helpen om je beter te voelen. Via een ‘veilige’ omweg, via het boek van Miep, komt dit op een luchtige manier ter sprake.
Het lesmateriaal bestaat uit een korte film, werkblad, docentenhandleiding en een presentatie met dagboekfragmenten. Het materiaal is bestemd voor leerlingen van groep 7/8 van het basisonderwijs en de onderbouw van het voortgezet onderwijs.

Waarom steunt Vfonds dit project:
Vfonds ondersteunt dit project met €5.000 om jongeren bewust te maken van vrijheid en democratie door persoonlijke verhalen uit oorlogs- en conflictsituaties te delen en te leren van elkaars ervaringen.
Vfonds brengt heel Nederland in beweging voor vrijheid en democratie
Benieuwd hoe wij dat doen?




